forum top

× Versenyek

emo 18. Heroes Mugger Emlékverseny (30. HBB)

Több
2019 márc. 04 23:16 #3537

Üdv!
Kérlek az én seregembe ne 4 Cantaur kapitányt tegyél, hanem 3 kentau kapitányt és egy sima kentaurt, elírtam az excelt
Marqadam

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 márc. 06 18:34 #3538

Íme az én "elemzésem", nem teszteltem semennyit úgyhogy a valósággal való bárminemű egyezés csupán a véletlen műve.

Zsombor: Íjász csapat, vakítással, rekanterrel. Érdekes kombináció, de nem igazán érzem az erősségét, a mágusokat könnyű lesz blokkolni, és nem nagyon bírják a pofonokat. Utolsó harmadba várom.
Zodmund: Titánok + alagar, őszintén nem tudnám megmondani mennyire erős csapat, a mezőnyt nézve nincs sok nagyon gyors csapat, így akár jól is szerepelhet. Középmezőnyt jósolok neki.
Warheart: Küklopsz kingekkel én is csináltam csapatot, de végül elvetettem. Íjász csapatnak nem rossz, mert a 2.leggyorsabb lövős, és tud blindolni, de levenni nem tudja, így a többi blindos ellen veszít. Középmezőny.
Teki: Nem bonyolította túl, szultán ahogy a csövön kifér + egy arrow. Rashka fejlődésén sok fog múlni, de talán minden csapatnál gyorsabb, blind nem hat rá, slow igen,de utóbbiból azt hiszem csak egy van. A csapat sebességéhez és fire shieldhoz képest elég sok hp-ja is van, a top6ba várom.
Ricsepi: Itt is a lények mennyiségén volt a hangsúly, ami úgy érzem kifizetődő lesz. Dispellel tud védekezni blind és forgetfulness ellen is,a varázslós csapatok ellen jó eséllyel a hp tömeg önmagában is elég. Top6 szvsz.
Norbakk: Teleportálós törpék sok reziszttel. Varázslósok ellen jó lehet, többiek ellen szerintem nem annyira. Van aki nem fogja tudni levenni a forgetfulnesst viszont, így akár középmezőny is lehet, de szerintem inkább utolsó harmad.
NG: Teleportálós káosz hidrák. A hidrák relatíve lassúak, így könnyű lesz ellenük falat felállítani és kiwaitelni. Blind ellen nincs ellenszer a 10% rezisztet leszámítva, ahogy magic ellen sem, így nem marad sok csapat amelyet le tud verni. Hátső mezőny.
Magix: Elég sok naga queen 6 stack master genievel. A spelleken fog múlni minden, így az is, hogy varázslósok ellen felmegy-e az anti-magic időben vagy sem. Blind ellen is csak ez lesz az ellenszer, így a csapat helyezése sok mindentől függ, én középmezőnyt várok.
Marqadam: A blesselt pegazusok elég erősek tudnak lenni, de mightos csapathoz képest lassú így. Előnyére válik ,hogy viszonylag sok az íjász csapat, így középmezőnyt várnék.
Kofi: Van blind, fire shield, de hiányzik az átütőerő a csapatból, így sok csapat ellen veszíteni fog, mert a spellek önmagában kevesek lesznek. Utolsó harmad.
HunLorcs: Sárkányok választásával a blind és ice bolt ellen is védve van, kérdés, mennyire lesznek erősek a mightosok ellen. Sok múlik azon, jön-e tactics a lovag hősnek. Top6 talán meglesz.
Dragon: Ez a csapat sokszor szerepelt már, és amilyen overpowered volt legelső alkalommal, annyival nehezebb már jó helyezést elérni ezzel a kombinációval. 300 kutya fért ki mindössze, amit keveslek, blind és varázslós csapatok ellen nem lesz túl hatékony, és nem is gyors. Mezőny hátsó része lesz szerintem.
Dave: Viszonylag sok az íjász csapat most, ami nem kedvez nekem, valamint 3-al kevesebb devilt tudtam hozni, mint legutóbb, ez jelentheti a különbséget sok meccsen. Igazából nem volt kiemelkedően jó csapatötletem, azért hoztam ezt még egyszer, mert fun vele játszani. Középmezőnyt várok magamnak.
Coradiel: 104 vampire lord nem túl erős véleményem szerint, vokial animate-ja pedig nem lesz elég erős ahhoz, hogy sok csapatot le tudjon verni, mezőny hátsó részébe várom.
Chris: Blindos efreetek, érdekes választás a +2speed, ennyi pénzért talán szultánokat is tudott volna hozni majdnem ugyanennyit. Szerintem top6 lesz, de a többi efreetes csapatot erősebbnek érzem.
Bobibubi: Fix tactics, és slow. Mivel senki nem hozott hastet, sok pontot tud ezzel szerezni véleményem szerint. Sok csapat ellen garantált a kezdeményezés, és a mass slowhoz nem is biztos, hogy feltétlen szükséges lesz az archery. Top6.

Miután megírtam ezt a posztot, rájöttem, hogy senkit nem tudtam kiemelni, mint bajnokesélyes, vagy top3-as. Ez jól mutatja, mennyire változatos lett a mezőny, és izgalmas csaták várhatóak.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 márc. 07 07:01 #3539

Én soha nem szoktam semmiféle tippelést elereszteni, de szerintem Magix simán odaérhet a dobogóra.

És persze várjuk Ricsepi szokásos elemzését is :-P


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.
Utolsó szerkesztés: 2019 márc. 07 07:03 Írta: NG.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 márc. 07 13:10 #3540

NG beküldte:

Én soha nem szoktam semmiféle tippelést elereszteni, de szerintem Magix simán odaérhet a dobogóra.

És persze várjuk Ricsepi szokásos elemzését is :-P


Már megkezdtem az alapanyag feldolgozását... de még van kb. 3 csapat aminek az Excel táblázatát sem volt időm megnyitni... Így sem szokott nagy népünnepély lenni az eredménye a vízióimnak, de az igazán csúnya konyhai baleset az lenne ha úgy nyilatkoznék, hogy meg se néztem az összes csapatot... de reményeim szerint holnapra érkezik a konyhafőnök ajánlata. ;)


Üdvözlettel,

Ricsepi

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 márc. 07 13:18 #3541

Ricsepi beküldte:

Így sem szokott nagy népünnepély lenni az eredménye a vízióimnak

Egyszer még a győztest is telibe találtad, onnantól kezdve mindent elnézek Neked :P :whistle:


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 márc. 07 16:43 #3542

Úgy rémlik az őszi tipped eléggé betalált

Amúgy miért olyan erős a sok naga? Kap egy két quicksandet és megnézheti magát :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 márc. 08 06:59 #3544

marqadam2 beküldte:

Amúgy miért olyan erős a sok naga? Kap egy két quicksandet és megnézheti magát :)

Nem tudom, megérzés, Magix tapasztalt játékos és szerintem szerencséje is lesz, van bőven szerencse faktor a csapatában :) Persze ez az első tippem kb. 10 év alatt, úgyhogy lehet nagyon mellé talál.


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 márc. 08 15:56 #3545

H3 ban nem vagyok akkora májer :)
Amúgy túl sok a random, a szerencsével mindig hadilábon állok és azért túl sok a blindos csapat is ...
Szóval én azért a középmezőnyt érzem reálisnak (még a top 6 sem ...)

H5 ben meg szép körbeverések lesznek ... tuti nagyon szoros lesz a vége, én megcélzom a 4. helyet aztán vagy fölé vagy alá megyek :D

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 márc. 08 17:08 #3546

Én úgy vagyok vele, hogyha már nem pont nélküli utolsó leszek akkor nekem megfelel a végeredmény :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 márc. 08 22:23 #3547

Tiszteletem a Társaságnak!

Lefőttek a csapatok, kicsit több mint egy hét múlva meg is kóstolhatjuk mit főztünk ki, addig is lássuk miből élünk…

Bobibubi: A Faxbook csoportban szó érte, hogy biztosra ment és vett tactics-et… Pusztán a taktika megvételéért nem tudom kritikával illetni, mert amikor Én főztem overlorddal bizony a kelleténél kevesebbszer volt taktikám, azonban kétségtelen tény, hogy nagyon tutira ment, majdhogynem semmilyen kockázatot nem vállalt be a főszakács (tactics, slow, dispel, sátor és még egy scorpicore is…), aminek az lett a következménye, hogy kevesen maradtak a szemek…Tipp: 7-12. hely.

Chris: Ez az egyik csapat amin letesztelhetjük, hogy megfelelően végezte-e Jou a munkáját és kellően megborsozta-e az Efreet árát ahhoz, hogy két egymást követő versenyen ne lehessen túlságosan finomat főzni velük. Ami szerintem a legnagyobb hibája az alakulatnak, hogy a +2 speed-del is csak a két hexás lényeket érik el, ha a szakács nem kap taktikát a piacon és mivel a sebbességnövelő köpönyeg igen drága dressing szerintem jobban járt volna ha a Haste vagy Prayer duettből választ magának ízfokozót. Tipp: 13-16. hely

Coradiel: Az előző BB-n nem sok sót evett meg az Animate Dead, igaz most nincs is annyi Recanter’s Cloak… Lehet, alulértékelem a menüt, de meglátásom szerint most sem találta el a mezőny az ízlését. Tipp: 13-16

Dave: Ice-Bolt light… Szerintem ha kicsit fagyosabbra sikerült volna a jégkocka ez a mezőny akkor is meginná, van akinek így is hideg lesz az ital, van aki ellen viszont húzóra lemegy. Tipp: 7-12. hely.

Dragon: Egyetértek Dave-vel és ez a mennyiségű pokol pudli előételnek is kevés, nem hogy főfogásnak, így szerintem kutyakajaként végzi. Tipp: 13-16

HUNLorcs: Michelin csillagot nem kap, így a dobogóra szerintem nem férnek oda a sárkényölő sárkányok, de 4-6. helyre azért jók lesznek.

Kofi: Szerintem a Bloddy Maryvel vakítóan erős lesz az étel, aztán lehet, hogy csak az beszél belőlem, hogy első nekifutásra azonnal a legrosszabb asztalhoz ültettem le Kofit, és mert a legutóbbi alkalommal fogyasztásával meglepte a mezőnyt most megelőlegezem a bizalmat neki. Azonban ezúttal véleményem szerint nem ér fel a dobogóra, de a TOP 6-ba várom.

Magix: Naga Queen + Master Gin-Tonic combo. Erős ital de mivel a Dzsinnek adagolják a töményet bele, ha szűkmarkúan mérik a cefrét akkor bizony veszíteni fog, ha pedig épp happy hour lesz akkor váratlan győzelmeket is arathat. Éppen ezért a kiszámíthatatlanság miatt a középmezőnybe várom. Tipp: 7-12. hely.

Marqadam: A homoktövisnél csak a szakácsválasztás ment jobban mellé a tányérnak. Gondolkoztam Én is, hogy szárnyas lószalámit csinálok, azonban Én lassan és erősebb késsel akartam felszelni. Valamint amit, mint építő jellegű kritika meg tudok fogalmazni, hogy az előételre nem szabad sajnálni a stack felárat illetve azt, hogy kicsit többet vegyünk belőle, mert jön szakbarbár és túlsüti a varázsnyárson. Tipp: 13-16.

NG: Bár a gyíkhús nem kifejezetten gyorsétel, szerintem ezen a BB-n a teleport lesz a legjobb ízfokozó, így megfekszi majd a mezőny gyomrát a Hydra májas. Tipp 2-3. hely.

Norbakk: Törpeharcsa ellenállhatatlan panírban és egy kis teleporttal. Csizu főzött már hasonlót az egyik táborban, akkor a második helyre volt elég ez a teljesítmény… Szerintem most is hasonló ízélmény várható. Tipp: 2-3 hely

Ricsepi: Az enyém kicsit rosszabb minőségű gyíkhús, de nagyobb mennyiségben, fogpiszkálóval… Sajnos hiába nem fűszerez senki haste-el, a mezőny így is gyorsétterem, ezért csak a középmezőnyhöz lesz szerintem elég, majd leöblítem borral. Tipp 7-12. hely

Teki: … és szerintem ezzel a csapattal választ is kapunk arra a kérdésre, hogy olcsó maradt az étlap. Tipp: 1. hely

Warheart: Erős étel, de mert csípni fogja a szemét a többiek fűszere hiába a feeding frenzy a TOP 6-ba azért befér.

Zodmund: Étterembe nem illik mélyfagyasztott ételt felszolgálni, ezért az orcátlanságért pedig a középmezőny lesz a jutalma, meg egy NÉBIH ellenőrzés. Tipp: 7-12

Zsombor: A Szakácsmester megmondta, hogy amíg a kuktaköpeny nem lesz drága addig minden alkalommal megveszi, más kérdés, hogy az étel hozzávalóiban változás állt be, nem gondolom, hogy az előnyére fog szolgálni. Úgy tűnik a rántott hús is unalmas lesz egyszer. Tipp: 7-12


Jó étvágyat!


Üdvözlettel,

Ricsepi
Utolsó szerkesztés: 2019 márc. 08 22:38 Írta: Ricsepi. Indoklás: Tárgyi tévedés

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 márc. 09 10:45 #3548

Évről évre jobbak a profi elemzések Ricsepi mestertől, remélem megtartod ezt a jó szokásodat :D
Ricsepi beküldte:

Ricsepi: Az enyém kicsit rosszabb minőségű gyíkhús, de nagyobb mennyiségben, fogpiszkálóval… Sajnos hiába nem fűszerez senki haste-el, a mezőny így is gyorsétterem, ezért csak a középmezőnyhöz lesz szerintem elég, majd leöblítem borral. Tipp 7-12. hely

4-es speeddel nem tudok olyan éttermet elképzelni ahol gyors lennél :dry:

Utolsó szerkesztés: 2019 márc. 09 10:45 Írta: Dave.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 márc. 09 11:59 #3549

Jajj Ricsepi, egyszerűen zseniális, végig röhögtem, ahogy olvastam, nagyon jó!!! Ezt lementem az utókornak, fantasztikus. Ezt megérte kiBÖJTölni.


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 márc. 09 12:49 #3550

Szerintem Ricsepi arra gondolt, hogy haste nélkül is belmeásznak viszonylag sokat az arcába 1-2 kör alatt :)

Nagyon jó lett a kritika ismét, lehet a csapatom ismét nem a legerősebb, de majd még próbálkozom :side:
az építő kritikákat pedig igyekszem megfogadni, most már sikerült viszonylag gyors csapatot összehozni, csak a többit rontottam el :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 márc. 09 14:40 #3551

marqadam2 beküldte:

Szerintem Ricsepi arra gondolt, hogy haste nélkül is belmeásznak viszonylag sokat az arcába 1-2 kör alatt :)


Igen erre gondoltam... Sok banda képes, illetve képes lehet arra, hogy 1 kör alatt az arcomba másszon a közelharc pedig nagyon nem fekszik a csapatomnak. Előzetesen arra számítottam, hogy megint íjász mezőny lesz... de nem panaszkodom, mert azért van jópár lövöldözős társulat...


Üdvözlettel,

Ricsepi

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!