forum top

× Versenyek

emo XIX. Heroes Tábor (2019.)

Több
2019 aug. 12 10:43 #3648

Üdv Bátor Harcosok!

Ez a tábor is véget ért, remélem mindenki jól érezte magát annak ellenére, hogy még a H3 támadás elemzése, valamint egyetlen élménybeszámoló sem került fel ide a topicba...

Én csak H5 támadásban indultam, ahol a csapatomnak egyáltalán nem feküdt a mezőny, így az 5. hely több, mint elismerésre méltó... Talán még a HME-n indulok egyszer, aztán befejezem tényleg a H5-ös pályafutásomat is.

Következzen a XIX. Heroes Tábor hivatalos végeredménye:

H5 támadás:

BAJNOK: HUNLORCS 25 pont
2. Warheart 23 pont
3. Jou 21 pont
4. Teki1986 14 pont
5. Vologya Mester 13 pont
6. Chris 9 pont
7. Ricsepi 7 pont

H3 támadás:

BAJNOK: HUNLORCS 43 pont
2. Dave 42 pont
3. Bogpista 33 pont
4. Marqadam 31 pont
5. NG 28 pont
6. Warheart 28 pont
7. Chris 27 pont
8. Jou 27 pont
9. Norbakk 22 pont
10. Adler 21 pont
11. Teki1986 21 pont
12. Karesz 18 pont
13. Ricsepi 14 pont
14. Dani 10 pont

H3 2vs2 torna:

BAJNOK: BOGPISTA - MARQADAM
2. KARESZ - NORBAKK
3. JOU - DANI
4. TEKI1986 - ADLER

H3 1vs1 torna:

BAJNOK: SSTH
2. Bogpista
3. Norbakk
4. Jou
5. Karesz
6. Adler
7. Dani
8. Pumpás (VM)

Találkozunk a Balaton kupán! Baráti üdv!


Vologya Mester
A Heroes Team vezetője
Utolsó szerkesztés: 2019 aug. 13 21:48 Írta: Vologya.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 aug. 12 18:08 #3649

Tervezek beszámolót írni :D

na jó - beszámoló, olyan mint az elemzés

a tábor jó volt, megyek jövőre is terv szerint :)

támadást elbénáztam meg a 2vs2-t is de nem eléggé úgy tűnik

másoknak lehet ez jobban megy

találkozzunk addig is Balaton kupán! Meg BB-n persze kétszer

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 aug. 13 10:04 #3650

Sziasztok,

Bár csak hétvégére jutottam le, de remek volt a tábor, örülök hogy ismét találkozhattam veletek.
A h3 támadásról nincs már meg az összes kör, úgyhogy kiemelném a fontosabb csatákat. Marqadam ellen 1-1 volt mindkét körben azt hiszem, ennek kifejezetten örültem, mert nem gondoltam, hogy lesz esélyem lelassítva. Norbakk ellen elbuktam egy pontot 2.körben, mert kb 8. ütésre jött az öregítés, addigra már elfogytam. Jou ellen egyik csatát elrontottam, és majdnem buktam egy pontot. Chris is elvett egy pontot, mert több luck / villám is jött. Nem gondoltam, hogy van esélyem nyerni, Hunlorcs ellen nem volt szerencsém, mert neki 4-ből 4-szer jött tactics, nekem csak egyszer. Így is elhozhattam volna 3 pontot, de első csatában akkor jött az öregítés, mikor már 2x végig ütögettem minden stackemmel, ráadásul az utolsónál adta be, hogy szépen le tudja szedni dispellel. Így maradt mindkét körben az 1-1. Bogpista csapata ellen nem volt esélyem első körben, második körben sem gondoltam hogy lesz, de a kis stackeket leütöttem, disrupting rayyel levittem a defensét nullára, utána már éppenhogy le tudtam verni a lovasokat. Kritikus pont volt a második kör második csatája, ahol ugyanezt a taktikát alkalmaztam, de a skillfa kevésbé volt kedvező, és még szorosabb csata lett, mint az előző. Kiszámoltam, hogy mikor esik le a counterstrike a fő stackjéről, és úgy vettem el a visszaütését az utolsó kis stackemmel. Vagyis vettem volna, mert hiába tartott csak az előző körig a counterstrike, még hatott a következő körben is. Így tudtam meg, hogy valójában nem a dispellel levéve tart plusz egy körig a counterstrike, hanem általánosságban, akkor is, ha lejár az x kör után. Még egy kört nem tudtam várni, mert le magic arrowozta volna a kis stackemet. Valószínű megnyerem a csatát, ha el tudom venni a visszaütést, így viszont buktam, és mint kiderült a végén ez az egy pont hiányzott az 1.helyért való versenyben. Kissé bosszantott ez a dolog, de nem nagyon tudok erre a problémára megoldást, már csak azért sem, mert baromi kicsi esély volt arra, hogy ez a bug sorsdöntő legyen valaha egy támadástornán. Kitiltani a spellt nem látom értelmét, a bug "kihasználása" pedig nemigazán róható fel Pistának, mivel elkerülhetetlen hogy megtörténjen. Tehát marad az, hogy ha counterstrike-t használ valaki, akkor számolni kell a +1körrel.
Ezúton gratulálok HunLorcs-nak mindkét támadáshoz, SSth-nak az 1v1-hez, Bogpistának & Marqadamnak a 2v2-höz. Sokadjára is köszönjük Vologyának a szervezést, teljesen megértem a visszavonulást, rengeteg energiát ölt már az egészbe, ideje hogy kicsit tehermentesítsük. :)
Találkozunk a Balaton Kupán / bb-ken.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 aug. 14 09:40 #3652

Dave beküldte:

Kiszámoltam, hogy mikor esik le a counterstrike a fő stackjéről, és úgy vettem el a visszaütését az utolsó kis stackemmel. Vagyis vettem volna, mert hiába tartott csak az előző körig a counterstrike, még hatott a következő körben is. Így tudtam meg, hogy valójában nem a dispellel levéve tart plusz egy körig a counterstrike, hanem általánosságban, akkor is, ha lejár az x kör után. Még egy kört nem tudtam várni, mert le magic arrowozta volna a kis stackemet. Valószínű megnyerem a csatát, ha el tudom venni a visszaütést, így viszont buktam, és mint kiderült a végén ez az egy pont hiányzott az 1.helyért való versenyben. Kissé bosszantott ez a dolog, de nem nagyon tudok erre a problémára megoldást, már csak azért sem, mert baromi kicsi esély volt arra, hogy ez a bug sorsdöntő legyen valaha egy támadástornán. Kitiltani a spellt nem látom értelmét, a bug "kihasználása" pedig nemigazán róható fel Pistának, mivel elkerülhetetlen hogy megtörténjen. Tehát marad az, hogy ha counterstrike-t használ valaki, akkor számolni kell a +1körrel.

Ez nagyon durva :blink:
És ha Neked is 43 pontod lett volna, akkor négyesével játsszátok a hirtelen halált és az a bajnok, aki 3:1-re nyer? :D kemény


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 aug. 20 15:38 #3653

Üdv Bátor Harcosok!

Megkérek mindenkit, aki készített fotókat, videókat a táborról, azt a Balaton Kupára vagy a Mugger Emlékversenyre hozza magával és ossza majd meg velem, hogy szemezgethessek belőle és feltölthessem a honlapra szép lassacskán. Köszönöm mindenki segítségét előre is.

Baráti üdv!


Vologya Mester
A Heroes Team vezetője

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 aug. 26 02:38 #3654

Üdv mindenkinek!

Így cirka egy hónappal a két támadás után én is írnék egy kis beszámolót (sajnos ezidáig vagy nem voltam otthon vagy nyakig voltam teendőkkel).

H5 TT:

A H5-ös térképszerkesztőhöz még mindig nem értek, így itt csupán érzésre szoktam csapatot választani. Az archlichek ára jó ideje nem emelkedett mivel lövős lény esetében a négy kocka nem túlságosan előnyös, ellenben a Teleport Assault ezt faszán orvosolja, ráadásul a demon lord hős rendszerint elég jól fejlődik, így kifizettem Grok-ért a 7,5 k-t és ezzel lényegében kész is lett a nagy mű mindkét körre.
Előzetesen úgy tűnt, hogy ez az erősen lövős többletű mezőny nem igazán kedvező nekem, Chris full inites imperial griffjeit saccoltam a mezőny élére, az élő adás azonban jelentősen megvariálta a dolgokat. Az archlichek szépeket sebeztek és a legtöbbeket igazából erőből le lehetett nyomni a Teleport Assault meg némi Weakness-Suffering-kombó segítségével, s mint menet közben kiderült, még közelharcban sem voltak rosszak, így ha nem állt jól a szénám, azt is megtehettem, hogy beleteleportálok az ellenséges lövész csapatok arcába és face-to-face "rendeztük le a dolgot." Jou első körben elkalapált kétszer, második körben viszont szerencsére ily módon őt is sikerült legyűrni. A döntő meccset Warheart ellen játszottam, ahol néhány idióta hiba miatt bebuktam egy pontot, az 1-1 azonban itt már elég volt, így összesen 3 pont veszteség mellett megnyertem a tornát. (Ennek azért is örültem különösen, mert Grok-os teleport assaultos csapatot korábban is hoztam már múmiákkal még BB-re, ott azonban késés miatt kaptam egy pontos büntit aminek köszönhetően anno elbuktam az első helyet.)
Ezúton is gratulálok Warheartnak a második, ill. Jou-nak a harmadik helyhez.

H3 TT:

Ide eredetileg egy rafkósabb csapatot akartam hozni, a tesztelgetések során azonban kiderült, hogy mégsem annyira fasza, mint ahogy elképzeltem, így végül elvetettem és maradtam a jól bevált brainless might csapatos receptnél: Dispel + jó sok zelóta, kiegészítve némi Magic Mirrorral, ill. második körben Slayerrel (ami olcsósága ellenére tavasszal már ugyancsak hozott pár pontocskát). Ide még Teleport sem kellett, mivel még közelharcban is egész jókat sebzett a Deus vult-alakulat.
Az első körben volt pár irdatlan mázlim, Jou berserkes power lichei ellen pl. úgy happoltam el két pontot, hogy fix bukónak könyveltem el, mivel egyenlő speednél nem igazán tudtam a berserkkel mit kezdeni. A gép azonban mindkét körben bedobott egy-egy morált a megfelelő pillanatban. Norbakk ellen ugyancsak jókor jött a morál, egyedül a papírsárkány-armadák ellen nem jött ki olykor úgy a lépés, ahogy kellett volna, de igazából itt sem panaszkodhatok, Marquadam, NG és Dave sárkányaival X-eltem, a többiek meglettek 2-0-ra. Második körben már valamivel több pontot buktam el, NG és Marquadam ellen sikerült feljavítani az eredményt 2-0-ra, Bogpista dread knightjai azonban még a 302 zelótának is megfeküdték a gyomrát egyszer, Karesz farkasaival is X-eltem és Warheart frenzy-s zöld sárkányai is elkenték a számat egyszer. Dave-vel is maradt az X, Jou ellen meg már semmilyen szerencsefaktor nem segített, papírforma szerint kikaptam. Így a két fordulóban összesen 3+6 azaz 9 pontot buktam, ez azonban szerencsére, bár szorosan, de még mindig elég volt a győzelemhez egy Dave-vel való izgalmas versenyfutás és késő estig tartó hajrá mellett.
Gratulálok Dave második és Bogpista harmadik helyéhez!

Korábban sosem fordult elő velem, hogy sikerült megnyernem mindkét versenyszámot, így mondhatni ezzel "heroesos pályám csúcsán" éreztem magam. Igaz, főleg H3-ban ehhez némi szerencse is kellett, de mindenesetre örömteli, hogy sikerült mindkétszer beletenyerelni a jóba.

Ismét köszönöm szépen Vologyának a szervezést, sajnálom a visszavonulását, de természetesen megértem. Emellett köszönöm mindenkinek a játékot és a társaságot, idén is szuper élmény volt - eredménytől függetlenül. ;) B)

Ősszel előreláthatólag Varsóban tanulok egy félévet, így az akkori BB-szereplést sajnos nem ígérem tutira, de ahogy tudok, ismét jelen leszek! :)


HL
Utolsó szerkesztés: 2019 aug. 26 03:31 Írta: HUNLorcs.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 okt. 24 08:45 #3698

Tiszteletem a Társaságnak!

Elemezgessünk akkor egy kicsit… A mostani elemzés különlegessége, hogy kézrátétel nélkül próbálom meg megállapítani a csapatok helyezését pusztán szemmel veréssel, aztán majd kiderül, hogy az ezoterikus Heroes 3 mennyire van köszönőviszonyban a valósággal, hogy mivel nem volt időm közzétenni a táborra, kedvcsinálónak szánom utólag, a Mugger Emlékversenyre.

Adler: A klasszikusnak mondható Hárpia Banya + Piros Gömb kombináció. Ezzel a kombinációval 2 éve Dreagar megnyerte a Tábort és ahogy a mágikus cefréshordóm felé hajolva beszívom a látnoki gőzöket jó játékkal megint dobogós lehet az alakulat mert kevés a full might csapat tipp: 2-3. hely

Bogpista: Gyanús nekem, hogy más is belenézett a minden tudás demizsonjába és ennek köszönhető, hogy Pista undead csapatnak vett destroy undead varázslatot… erre más magyarázat nincs. Ennek meg is lesz az eredménye (a nyilvánvaló feljelentésen túl) egy 4-6 hely valamelyike formájában.

Chris: Ha mindenki iszik a jövőbelátó pálinkás üstből csak Te nem, annak legalább olyan hátrányos következményei lesznek, mint amikor a barbár fivéreknek nem veszel tudás és varázserő növelő cuccokat… tipp: 10-12

Dave: Ez a csapat pont olyan gusztustalan, mint az alkoholszegény varázsital , meg a sugár ami követi, bár ezúttal nem szájon át… itt lehet alulértékelem a csapatot de a sugárnyomok alapján a 4-6 hely körvonalazódott nálam…

Gold Pollux: A csapatkapitányt elvakította a magas szeszfok és ezért úgy gondolta, hogy ha rá ilyen hatással volt a mágikus párlat a többiek sem bírják majd jobban… hát ezúttal kb. kidobott pénz volt a Blind ezért nem jósolok nagy jövőt a társulatnak… 13-14. hely

HunLorcs: Úgy gondolom, hogy aki legeredményesebben olvasta a rumfoltot a tarot kártyán az HunLorcs… Ehhez a mezőnyhöz pont ilyen csapat kellett, és ennek megfelelően szerintem a tornát is megnyeri.

Jou: Úgy tűnik Jou is hasonló minőségű szeszt öntött a mágikus lávakövekre, mint Én, aminek gőzének beszívásából ez a delíriumos csapat született. Azonban Nála valami nem ütött be annyira, mint nálam mert jó érzékkel kispórolta az első körre a feketegömböt így az Én csapatomnál jobban fog szerepelni, de a mezőny neki sem kedvez… 10-12. hely

Karesz: Úgy tűnik 2017-ben megállt a Föld forogni és azóta Karesz csak egy csapatra számíthat meleg helyzetben… Wolfraider… Amikor másodszor megtörtént senki sem hitte, hogy újra bekövetkezik még kétszer… Most azonban a csapat amire eddig háromszor számított Karesz akcióba lendül megint. Wolfraider IV – Keserű vonyítás 10-12. hely

Marqadam: Dave Light, a mennyiség a minőség rovására ment szerintem de majd meglátjuk mennyire lehet megszédülni tőle, szerintem csak a középmezőny közepéig botladozik a delphoi jósda kábító gázaitól… 7-9. hely

NG: Ha Marqadam light volt akkor ez egy kicsit erősebb jövőbe látó ital csak kísérő nélkül, lehet régen fogyasztottam már 7-es szintű necro italt és lehet alulértékelem a csont/szellemsárkányokat… a középmezőny elejére de Dave mögé várom. 4-6. hely

Norbakk: Light sör nagy mennyiségben, ütős kísérővel szerintem ez a koktél egyre vállalhatóbb párosítás lesz, és úgy gondolom, egyre-másra megint előkerülnek majd az level 1-es italból kevert csapatok. Tipp: 2-3. hely

Ricsepi: Delírium a köbön, milyen kár, hogy ez nem az összemixelt ital hatásfokát hanem az elkészítése előtti állapotomat jellemzi. Mentségemre szóljon nagyon mellément a mezőny a csapatomnak, mert egy hasonló konstrukcióval azért többet is lehet fogyasztani, sajnos most úgy fest józanságra ítéltettem. 13-14. hely

Teki: Zöld abszint vitrinben, nincs az a varázsszó amivel fogyasztani lehetne a gond vele, hogy nagyon költséges és ez szerintem nem vezet eredményre. 7-9. hely

Warheart: Szintén zöld abszint, de tömény kísérővel, úgy gondolom, hogy ez a konstrukció az erősebb de kevés a megfelelő hangulat megteremtéséhez. 7-9. hely


Üdvözlettel,

Ricsepi

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!