forum top

× Versenyek

emo III. Balaton Kupa-Kedvencek csatája

Több
2018 máj. 19 21:38 #3308

Eddigi jelentkezők:
1. Marqadam-Tower
2. NG-Inferno
3. Adler-Rampart
4. Ricsepi-Castle
5. Bobibubi-Fortress
6. Karesz-Rampart
7. Gold Pollux-Stronghold
8. Dave-Conflux
9. Teki-Necro
10. Zodmund-Dungeon
11. Jou-Stronghold
12. Anna-Rampart
13. Dreegar-Necro
14. Ssth-Castle
15. Norbakk- Dungeon
Tartalék/Technical Staff: Vologya Mester-???

SZABÁLYZAT!!!!!!

Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 2018 szept. 04 10:16 Írta: zodmund21.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2018 máj. 19 21:40 #3309

ajjjj :(
Nagyon sajnálom, hogy nem tudsz eljönni Pista. Remélem jövőre szerencsésebb lesz az időpont választás számodra, és akkor majd fixen lesz burgonyakrémleves is. :)

Utolsó szerkesztés: 2018 máj. 19 21:41 Írta: zodmund21.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2018 máj. 21 17:38 #3310

még nem választottak 2-en egyforma várat - izgi lesz - azért remélem leszünk annyian, hogy ilyenre sor kerüljön

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2018 máj. 23 14:01 #3313

Én a Necroval szemeztem amennyiben template eliminálás is lesz.


10. Heroes Online bajnokság

1. csoport állása: OB 1. csoport
2. csoport állása: OB 2. csoport

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2018 jún. 10 17:57 #3317

Én is benevezek, amíg nem késő, és meglepetésnek legyen a választott vár strong-hód... :)


Üdv. Jou!

"Ha legközelebb újra megszületek, vadon élő ló szeretnék lenni. Szabadon nyargaló, büszke, örömittas széljáró! Nem akarnám, hogy valaha is befogjanak, felnyergeljenek, még akkor se, ha jól bánnának velem." (Vavyan Fable)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2018 júl. 25 19:15 #3327

bejelentek még 1 játékost aki nem én vagyok, csak jön velem
neve: Anna
vár: Rampart

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2018 aug. 06 20:18 #3334

Specifikálni kellene, hogy milyen szinten lesznek bannolva a log speces hősök mirror templaten. Mellékhősként lehet-e használni? Én azt javaslom, igen, de nem varázsolhat sem adventure sem battle spelleket, így korlátozva őket.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2018 aug. 10 01:10 #3336

Nincs mirror template battle of favouritesben, mert különböző várakat választananak az emberek

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2018 aug. 10 19:01 #3337

Én is jelentkezem.
Castle!


Üdv,
Th

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2018 aug. 20 05:59 #3340

Jelentkezem én is

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2018 aug. 20 22:12 #3342

A nevezést ezennel lezárom. A sorsolás megtörtént, kalapok a tavalyi eredmények alapján jöttek létre.
A csoport: 1:Ssth(Castle), 2:NG(inferno) 3:Zodmund(Dungeon) 4:Pumpás/Vologya(??)
B csoport: 1:Dreegar(Necropolis) 2:Norbakk(Dungeon) 3:Karesz(Rampart) 4:Gold Pollux(Stronghold)
C csoport: 1:Dave(Conflux) 2:Marqadam(Tower) 3:Teki(Necropolis) 4:Anna(Rampart)
D csoport: 1:Jou(Stronghold) 2: Bobibubi(Fortress) 3:Adler(Rampart) 4:Ricsepi(Castle)

Fix mapok a héten.

Utolsó szerkesztés: 2018 aug. 22 21:56 Írta: zodmund21.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2018 szept. 09 19:46 #3364

Végeredmény:
1.Dave-Conflux
2.Zodmund-Dungeon
3.Ssth-Castle
4.Bobibubi-Fortress
5.Jou-Stronghold
6.Norbakk-Dungeon
7.Dreegar-Necro
8.Teki-Necro
Kis Kupa
1.Karesz-Rampart
2.NG-Inferno
3.Marqadam-Tower
4.Adler-Rampart
5.Ricsepi-Castle
6.Anna-Rampart
7.Vologya Mester-Stronghold
8. Gold Pollux-Stronghold

Utolsó szerkesztés: 2018 szept. 09 19:48 Írta: zodmund21.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2018 szept. 13 13:43 #3372

Balaton vs Anna (rampart)
Néhány változtatás ment végbe a mapon, de mivel már játszottam rajta kétszer, nem volt idegen számomra. Jobb híján Lacus lett a főhős, aki 2.szinten earth magicet kapott így beváltottam a +2speedet amit eredetileg nem akartam. 2.nap majdnem levert a 100 törpe de túléltem 9 stormmal. Ezután elfoglaltam a dwelleket meg a bányákat, 2.héten bementem a skillnövelőkbe, elfoglaltam a 3.várat, tp tekercs, berserk dobozból, +20ezer xp quest. 3.héten átmentem Annához mert láttam hogy még nem foglalta el a várat. Több seregem és statom volt.
Panic vs Teki (necro)
Elég hosszú utam volt 2.zónába de nem restartoltam mert jött Pasis meg Christian ballisztával, és +4es buzogány a vár előtt, valamint egy cons. Ennyi attackkal meg artilleryvel már elég erős lett a ballista, a blokkjaim viszont lövősök voltak így csak hét végefelé vertem le őket. Pénzem csak physic elementálra volt citadellel. A cons minimumos volt így főhőssel nem mentem vissza érte, droid kiszedte, majd törtem előre, Pasis kapott 2x firet majd 9.szinten szerencsém volt és felajánlotta az earthöt. Egyik kincses zónába bementem ami fluxos volt, találtam naga bankot arénát, spell power knowledge artikat meg egy mini consot. Egyik portál kidobott Teki főhősénél, így megtámadtam mert erős statjaim voltak. 300 csontváz volt nála az ütőegység, nálam a storm elementál, 5 physic meg 2 angyal. Ha van villámja akkor leverhetett volna, de nem volt így nyertem.
Anarchy vs Marqadam (tower)
Bejött Luna és mini cons kombó, plusz Labetha, meg offense witch hutban, stables az út mellett, trade post. Elég gyorsan tudtam így haladni, 6 wyvernt kiszedtem egy hiveból még 5.nap, utána lots scorpicore megszivatott mert beleálltak a tűzfalba hiába tettem le. El kellett menekülni. Ezután kiszedtem egy 2-es consot is, de ezt a 2 angyalt is elbuktam ghost dragonokon. Közben dobozok megdobáltak mindenféle random lényekkel, 45 gog, 30 ogre. Volt infernó váram így építettem ostoros csávót. A seregem egyre csak fogyott mert mindig a legrosszabb pillanatban maradtak ki az ütőegységeim csatában a mínusz morál miatt. 3.hét elején összeszedtem +3hp-t, és elkezdtem démonizálni mindent amit találtam. Marqadam jobb tempóban haladt mint én, egy utópiát elszedett előlem, a másikat viszont én szedtem ki, kaptam kannát és volt piros gömb letéve. Mivel Grindan ellen voltam, felfejlesztettem Tyraxort a piros gömb előnyével. Ahogy telt az idő egyre erősödtem, főcsatára lett majdnem 200 horned démon és 54 wyvern. Ezeket nem verte le semmi.
Jebus vs Jou (Stronghold)
Nagyon jó mapot kaptam, volt 4 firebird dwellem, sok hive, Labetha gyorsan megszerezte az expert földet, és segített Arlachot gyurmázni. Levertem 80 wightot 2.nap 5k xp dobozért, valamint 14 dread knightot 4. vagy 5.nap 15k xp-ért. Ezeket Arlachhal vettem fel, aki tökéletes fejlődést mutatott be. Hét végefelé kezdtem el kiszedni a hiveokat mert hordások voltak az elsők. 123-on mentem be 40 wyvern, 3 angyal, 9 madár sereggel. A sivatag teljesen az enyém lett, elég hamar lett földkönyv így a sok utópiát is veszteség nélkül tudtam kiszedni. 127en beértem Jou várába.
Panic vs Ssth (Castle)
Itt megint annyira összejött minden, hogy nem az ellenfelen múlt az eredmény. 2.héthez képest elég erős sereggel jött át, sok marksmen, zealot, 2 angyal, crusaderek, pikások. Nálam volt 3 cons ,ebből az első rögtön mini, és Luna jött megint így kiszedtem 2.nap. Másik fluxos hősöm Labetha volt akit főhősnek terveztem megtenni. Volt elég pénz madárra, a maradék 2 consot kiszedtem 121-2 folyamán. 5 angyal jött összesen. 2.héten bejött a kocsmába Jeddite, akinek felajánlotta a scholart szintlépéskor. Előtte még Labethának is felajánlotta, elfogadtam, de végül Jedditének hamarabb lett meg az expert. Építettem a necro guildet, ami adott lvl4-en chaint. 126-on csatáztunk azt hiszem, eddigre már kifosztottam 2 treasure zónát 18 wyvernnel. Volt 10-es spellpowerem, 200 mana, resu, chain, erre nem volt ellenszer.
Mini-Nostalgia vs Zodmund (dungeon)
Ez a template már-már hazai pályának számít nekem, mert annyival többet játszottam rajta, mint a többi játékos. Ráadásként megkaptam a legjobb mapot, amivel valaha dolgom volt ezen a templaten. Magáért beszél, hogy 3 consot láttam első nap, de a tavern sem adta alább, monere, luna, alamar. Az első cons amit megnéztem minimumos volt, így ismét 1 angyalom volt már 3.nap. Scout hős elment a castle ai-ért, monere elvégezte dolgát a rampart AI zónájában, jött neki earth magic, és rengeteg pénz volt elszórva, valamint 3-ból 2 kripta fullos volt. Annyi pénzem volt, hogy firebirdöt és angyalt is tudtam építeni egyszerre, első héten. Monere 2.hét elején meglátogatta az egyik alvilági treasure zónát ami elég kicsinek tűnt, de voltak benne hiveok így is rendesen. Közben Luna 2 angyallal meglátogatott egy grass treasuret, ahol volt boots of speed, egy tope, 3 hive. 1-1 utópia volt még a castle és rampart AI-k zónájában is. Ezeket kiszedtem 2.hét vége / 3.hét elején. Adtak statot meg földkönyvet. Ezután bementem a középső treasurebe is, az is jó gazdag volt. Főcsatára 23 arkangyal, pack firebird (ebből volt dwell), 75 wyvern piros gömbbel túl erős volt.

Ismételten köszönöm a szervezést, remekül éreztem magam. Remélem Annát látjuk még versenyeken, mert megvan a tehetsége.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2018 szept. 14 22:51 #3374

Sziasztok!
Bár már élőben megtettem, először is köszönet még egyszer a szervezésért, ellátásért, mindenért! Nekem nagyon bejött ez az új helyszín is.
Próbálok még addig írni valami beszámolófélét, ameddig még jobban emlékszem a meccsekre, a mentéseket nem nagyon tudom visszanézni semmiképp se, mert kölcsön laptoppal voltam, szóval itt-ott tévedhetek.
Úgy kb. 18 évvel ezelőtt a kedvenc váram a Fortress lett, úgyhogy a Battle of Favourites versenyen csakis velük lehettem.
1. meccs vs. Adler (Rampart)
Idénre megint változott kicsit a Balaton térkép. Szerintem továbbra is van benne egy csomó apróság, amire ha sikerül odafigyelned, akkor tudsz jobban haladni az ellenfelednél. Erre a pályára Tazart választottam a rengeteg fixen megszerezhető XP miatt, ami a végcsatára brutális armorert eredményez. A dwelleket a 2. napra terveztem bevenni, ez sikerült is. A csizma is összejött utána hamar, mint kinézett célpont. Tazar jól fejlődött, kapott földet viszonylag hamar. Az egész első hét nagyon jól alakult, egészen addig, ameddig a 6. nap utolsó mozzanataként az egyik droidommal a vízen a wightok után könnyelműen nekimentem a víz elementálos hajónak is. A sereg összeállításon se változtattam, a 6 gorgon is ketté volt szedve, így pedig esélytelen volt legyőzni az 5x12 elementált a gyenge magic heroval. (Kissé meglepődtem, hogy mennyien vannak :D) Hetedik napon várnom kellett, hogy jöjjön valami sereg, a dwelleknek köszönhetően jött annyi lény, hogy azért lehessen csatázni, de azért ez visszavetette a tempót, nem volt elég lényem a komolyabb csatákhoz, sajnos kellett hozzá a 3. heti sereg. Tazar a logsztikával, pathfindinggal, csizmával azért gyorsan kipucolt kb. mindent. Mighty gorgonokkal nem volt bonyolult a beverni a sárkányos dwelleket, ami nálam a kristályt jelentette. Elég sok mindent lehetett látni az ellenfél területéről is, így láttam, hogy az első heti bukta ellenére jobban állok. Átmentem Adlerhez leverve az ő blokkját is. A Gold Dragon hete jelenthetett volna meccsfordító eseményt is, de a life-os kombó arti, a sárkányos arti, Tazar és az ő magas defense miatt a 10 db Gold Dragon 120-at sebzett az első körben emlékeim szerint az én 2 db Crystal Dragonomba. :D
2. meccs vs. Ricsepi (Castle) Balance
Az egész verseny alatt ez volt a legjobban sikerült meccsem, itt nagyon jó mapot generált a játék, Alkin kiválóan fejlődött, 3. és 4. skill-nek earth és log. Nagyon gyorsan be tudtam venni két falut, jól álltam anyagilag, két törpe kincstár után elgondolkoztam, hogy húzzak hydrát első héten, de inkább castle + a többi lényre tettem a voksom. A kincses zónából lett pár angyalom (5?) és az upgrade után 30 wywern monarchom elég gyorsan, volt egy két jó artifact is. A 3. héten átértem Ricsepihez, a nagyobb sereg és az erősebb hős miatt nem volt vészes a csata.
3. meccs vs. Jou (Stronghold) Panic
Elég küzdősre sikerült, de egy jó Panic általában ilyen. Átlagosan haladtam, nem buktam be magam, nem volt játszhatatlan generálás, de nem is hasítottam előre villámsebességgel. Végcsatára nem került sor, Jou rossz pályát kapott nagyon, egy ideig próbált küzdeni, de aztán feladta. Elég komoly tétje volt ennek a meccsnek, mert aki első helyen jutott tovább a csoportból, az elkerülhette Dave-et a negyeddöntőben, szerencsére ez összejött.

4. meccs vs. Teki (Necro) Balance
Nem igazán voltam megelégedve a terepemmel, de már nem volt restartom, ha jól emlékszem. Út csak a kincses zónához vezetett, ez elég rövid volt, de 3 db lényt kellett volna leverjek, hogy bejussak, köztük Pack Black Dragon és Pack Titan. Másik, nekrós zónába csak egy jó hosszú offroad vonalon lehetett bejutni, ez nem könnyítette a helyzetem. Ott legalább volt több pandora is, Alkint sikerült elég jól kigyúrni a kapott XP-ékkel, de anyagilag nem álltam jól, és nem sikerült a seregemet se igazán feltápolni. Találtam jó messze conservatoryt, de nem mertem beütni, mert egyszerűen nem találtam sehol se slowt. Három mage guild, egy csomó shrine, és tekercs, de semmi. Droid hősnél se. Teki Thanttal kezdett, de láttam, hogy van Vidominája is, és borítékolható volt a rengeteg csontváz. Elmentünk vacsorázni, az említett problémák miatt nem sok esélyt adtam magamnak. Az utolsó körben megálltam egy horde beholders blokk előtt. A kaja után átmentem rajtuk, és kapásból megtaláltam Teki főhősét Several Powe Lich társaságában. Teki elfutott, és mivel a 300+ Skeleton a csatától 1-2 lépésre lévő higanybányában pihent, ezért fel is adta a meccset. Ezt jól bemákoltam, valószínű a csontikkal nem bírtam volna később, lett értelme 1000 goldot fizetni a piros színért.
5. meccs vs. Zodmund (Dungeon) Diamond
Bár a korábbi statisztika alapján akár reménykedhettem volna a jó eredményben, de többször is láttam Zodmundot játszani, úgyhogy a fogadóirodáknál elég magas oddsot adtam a győzelmemre, ez sajnos be is igazolódott. Ellőttünk mindketten 1-2 restartot, aztán kaptam egy tök szimpatikus generálást. Az első nap a tavernben a másik hősnek castle-ös jött, illetve szintén az első nap egy prisonből kiszabadítottam egy másikat, így lett 30+ pikemenem. Az első héten nem azért léptem nagyon hosszú köröket, mert gondolkoztam, hogy mit kéne csinálni, hanem nagyon jól tudtam törni az utat egyszerre több irányba is, köszönhetően a kastélyos lényeknek is. A 4-5. nap környékén jártunk, amikor is megütöttem egy refugee campet, és egy kincses ládát örző Lots Horned Demont. Ha nem kellett volna letérnem miattuk az útról, akkor békén hagyom őket, de így folyamatosan lassítottak, és az egyik zónába így megnehezítették a bejutást, a Pikemenek meg marhán elsüllyednek a mocsárban. Annyira sok már nem maradt belőlük a csatára, de vettem Alkinnak ballisztát, és sátrat is, gyógyítani a Wywerneket, és elterelni a démonokat. Az első két körben már megpecsételődött a sorsom, a serpent flynak komoly szerepe lett volna az elterelésben, de az első démon kapásból lemorálozta. A második körben még moráloztak kettőt, utána a többit már nem számoltam. 15 db Lizardmen élte túl a csatát, legalább futni nem kellett, a 33 db Horned Demont pedig elástam a hátsó kertben. A refugee végül is átlagosnak nevezhető a 4 db Medusa Quennel, de ebben a szituációban nekem nagyobb kárpótlásra lett volna szükségem. Elment az időm és a pénzem is arra, hogy egy Inferno faluból csapatot hozzak, hogy ne a maradék seregem (15 Lizardmen, 3 Gorgon) pusztuljon el, mikor haladni próbálok. Reménykedtem hátha a 2. héten megajándékozik a játék a refugeeból valami jóval, de csak skeleton warriorokat adott. Nem adtam fel, küzdöttem a végéig, de innentől kezdve olyan lépéshátrányba kerültem, amit nem is sikerült behoznom. Az egyik Stronghold gépet gyorsan meg tudtam ölni, de Alkin nagyon lassú volt. Se logisztika, se csizma, se kesztyű. Az earth magicet is csak nagyon sokadikra kapta meg. A végcsata előtt kapott 3 körből az utolsóban még sikerült beütnöm egy 3-as utópiát 12 Mighty Gorgonnal, 17 Wywern Monarchcsal és egy levegő könyvvel (air elementál) úgy, hogy csak a sallang veszett oda. Kaptam föld könyvet, angel’s wingset, reziszt csizmát, de Zodmund Shaktija olyan durvára fejlődött, hogy nem volt sansz. A 60+os Wywern M. stackjébe hiába küldtem bele egy 1300-as implót, nem volt jelentősége.
6. meccs vs. SSTH (Castle) Balance
Nem akartam, hogy bennragadjon restartom, így elhasználtam mindkettőt, mikor ócskának éreztem a mapomat. TH nem kért egyszer se. A pályán, amin végül játszottunk, ott egy baromi nagy kezdő területem lett. A másik zónába vezető út egy napi lépést tett csak ki, a saját fortresszes falum 3 napi járásra volt az úton keresztül. A nagyobb probléma, hogy a fatelepet a második hét közepén sikerült elfoglalni, olyan kacskaringós módon tudtam csak megközelíteni, közben le kellett ütni egy csomó lényt, hogy odajuthassak egyáltalán. A necrós zóna legelején, az út közepén volt egy teleport kapu, amit Pack Efreet szultán őrzött, így addig nem tudtam elfoglalni azt a falut se, míg offroad, egy jó nagy kerülővel át nem verekedtem magam. Annyira nem volt fám, hogy még piacot se tudtam építeni, így volt, hogy építeni se tudtam, anyagilag is elég keservesen álltam, DE! A saját zónámban el tudtam foglalni az első héten egy lizardmen, egy baziliszkusz és egy wywern dwellt, így volt seregem. A játék elején TH-nak már 3 vára volt, mikor én még csak úton voltam a saját falumért, de aztán meccsben voltam, a hőseink értékei közel azonosak voltak a szerzett infók alapján. Alkin sajnos megint rosszul fejlődött: se log, se earth, annyi sebességem volt, amennyit a dragon flyok adtak. A csapatom ütőképesnek tűnt, úgyhogy nem adtam fel, próbáltam kihozni, amit lehet. Találtam egy const, lett belőle 3 angyalom, és nem buktam semmi jelentőset, összeláncoztam messziről egy +3-as pajzsot, és a mocsáros terület mélyén találtam még egy conservatoryt, amiből megint lett +3 angyalom. Ekkor a Den of Thieves szerint már erősebb volt a seregem (6 angyal, kb. 20 Wywern M, 39 G. Basilisk, 100+ Lizardmen) mint az ellenfélé, a hőseink között nem nagyon volt különbség, és láttam, hogy a champion a legerősebb lénye, tehát consevatoryt még tuti nem tudott kiszedni. Leütöttem az Efrret szultánokat, és láttam, hogy a teleportkapu túl oldalán ott van pár lépésre az egyik faluja és egy hőse is. Ezen a ponton szerintem nyerésre álltam, de elkövettem a nagy hibát, hogy elkezdtem az ő kifosztott területén mászkálni. A katasztrófális feltételezésem az volt, hogy mivel a teleport a főváramtól 1 napi járásra van, ezért én se lehetek messze az ő fővárától. Alkinnak ugye se log, se semmi, és hogy nehogy beleszaladjak a késbe, teljes sereggel mászkáltam TH oldalán, gyök kettővel. Elfoglaltam 1-2 faluját, de gyakorlatilag kidobtam a kukába egy csomó körömet, mire rájöttem, hogy az utakon, és másik teleporton keresztül se tudnék TH-hoz jutni, csak valami offroad módon lehetne. Sajnos ez alatt Orrin végigmasírozott a kincses zónán, összeszedve egy horda wywernt. Elmeneküléssel, meg lánccal 1 kör alatt ott tudtam lenni a blokkomnál, az angyalokkal, wywernekkel és expert tacticcsal a quick combat is legyűrte volna veszteség nélkül a horde Power Lichet, de addigra már késő volt, jött TH, és a 75 wywern ellen nem volt esélyem. Rendkívül bosszantott, hogy így elcsesztem a végét. Említettem ugye nagyobb hibákat, de a saját magam szintjéhez képest le tudtam hozni jól, koncentrálva - eddig a pontig - 6 meccset, az utolsó pár körnél ha előbb kapcsolok, akkor feltehettem volna az i-re a pontot.

Utolsó szerkesztés: 2018 szept. 14 22:54 Írta: bobibubi.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!