forum top

× Versenyek

emo III. Balaton Kupa-Kedvencek csatája

Több
2018 szept. 20 11:40 #3382

Tiszteletem a Társaságnak!

Mielőtt vigyázó tekintetemet az őszi Budapest Bajnokságra vetném, gyorsan leírom élményeimet a Balaton Kupáról.

Sajnos kicsit kizsigerelve érkeztem, és most nem arra gondolok, hogy indulás előtti nap buliztam, mert csak másnap este kellett játszanom és addig kétszer kijózanodom, hanem a munkát kicsit túlhúztam az utóbbi időben sok is és stresszes is volt/van, nyilván az ember próbálja az ilyen dolgokat otthon hagyni, de a mentális fáradtságot nehéz Budapesten felejteni… ezt a témát nem túlragozva mivel nem tudtam rendesen felkészülni, az volt a tervem, hogy minél többféle térképen játsszak, hogy egy kicsit visszarázódjam az 1vs1 világába.

Első meccsemen a fix Balaton térképet kellett volna meghódítanom, sajnos 2 év alatt szinte teljesen elfelejtettem, hogy miként is kellene körbeszaladni rajta, és ennek meg is lett az eredménye, ezen jövőre mindenképpen javítani fogok, mert ez kiküszöbölhető a legkönnyebben.

Második meccsemen a Balance térkép jött. Anno még a Táborban nyertem már Balance-on de emlékeztem, hogy nem szerettem, azonban tartva magamat a tervhez frissíteni akartam az emlékeimet. Sajnos itt is a tapasztalatlanságom vitt vékony jégre, mert fel kellett volna ismernem, hogy új térképet kell kérnem, mert nagyon rossz pályát kaptam, természetesen nem csak ezért kaptam ki Bobibubitól, de ha kicsit jobb a map akkor azért lehet jobban meg tudom szorongatni.

Harmadik kör, Jebus, na itt egészen jól tudtam haladni, két gondom volt, alig volt hive és cons a területemen és 1 utópia volt az is nagyon messze a váramtól (ezt a 3 dolgot fogadjuk el egy problémának mint a területemmel kapcsolatos „sirálalom”) a másik, hogy hiába túrtam be magamat 4 nappal korábban a sivatagba semmi nem volt benne… Sajnos ezúttal is azt kell mondanom, hogy nem csak a térképen múlott, hogy elbuktam, mert egyszerűen gyorsabbnak kellett volna lennem és kicsit bátrabban játszani, még korábban középre menni és meglepni az ellenfelet…

Negyedik csata: Mini-Nostalgia: Életemben másodszor játszottam ezen a template-en. Bár simán kikaptam Marqadamtól, de jelentősen jobban játszottam az első esethez képest, mert sikerült eljutnom odáig, hogy utópiát is kifosszak és maradjon akkora sereg, hogy a következőt is megoldjam vele… ellentétben az első próbálkozással ahol azon izzadtam, hogy az AI be ne verjen… Ami pedig még fontosabb, hogy látom, hogy hol kellett volna sokkal bátrabban játszanom (hive-ok beverése, nem megriadni a kincses zónát védőktől és beverni őket, nem pedig megnézni mi van a máshol…). Itt szintén hülye voltam egyébként, mert restartot kellett volna kérnem ugyanis a dimenziókaput őrző lvl7 elállta az egyik AI-hoz vezető utamat így azt nem is tudtam beütni, de ez már tényleg huszadrangú dolog csupán…

és eljött a vasárnap, ezen a napon mindkét meccsemet megnyertem, de egyik sem elsősorban az Én jó teljesítményemnek volt köszönhető:

5. összecsapás: Pollux-szal játszottam, itt volt az egyetlen ismétlés, Jebus… Azért nem bántam, mert akkora mastere a Jebus-nak sem vagyok illetve úgy gondoltam Dani is ezt a fajta pályát ismeri a legjobban… a csatáról annyit, hogy amikor a Te blokkodat is az ellen üti be annak az álmoskönyvek szerint sincs jó vége…

Round 6: Panic: Végső helyosztó Anna ellen. A vége sima lett, de ismétlem nem azért mert olyan penge lettem volna, hanem mert restrart híján (elhasználta korábban egy második napos újrára) Anna olyan rossz terepen rekedt amin nem tudott haladni, Marqadam is mondta, hogy annyira ergya volt a területe, hogy azon még Őt is megvertem volna… Azonban sajnos ez benne van a játékban, egyszer hopp másszor kopp…

A hangulat és a körülmények ismételten remekek voltak (:P), köszönöm a szervezést Zodmundnak, Norbakknak, a kaját Ádámnak, és mindenkinek aki legalább mondott egy viccet.

Összefoglalva:
A bor remek volt!


Üdvözlettel,

Ricsepi

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!