forum top

× Versenyek

emo Online Bajnokság 2015

Több
2016 ápr. 10 16:17 #1107

Sziasztok!

7. Forduló
Merlin's Challenge
Teki (Necro) - Bogpista (Fortress) 3:0

Eliminálásnál a Fortress stronghold necro hármas maradt, amelyből a Fortresst választottam részben azért, hogy a középső mocsaras rész ne okozzon lépésvesztést, valamint, hogy majd kapok egy jó kis beastmastert azt jó lesz nekem. :) Jött is Tiva meg Merist :D Sok nyomoronc hős jött végül a néger druid (Alagar)mellett döntöttem, mert alapból sorceryvel kezd és az 1. szintlépésnénél kapott pathfindinget. Fel is vettem vele a dobozt jött air magic neki. Még 1. nap bevettem az aranybányát mert itt kell a pénz nagyon. Sajnos az átjáróm előtt magik voltak ami megnehezítette az átjutást a szomszéd területre. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy megütöttem az abandoned minét. Gondoltam Deemer elég erős lesz majd a meteorral, de moráloztak vagy 3szor a trottyosok, így elbuktam 1 Wyvernt és vagy 15 gnollt valamint a trottyosaimat. (Deemer volt a sec. kezdőhero aki lényeket hozott és a refuba is trottyosok jöttek...) Így kicsit várnom kelett az átkeléssel még 1 napot. Azt is Deemer követte el, mivel telepumpáltam manával a várba, így neki tudtam menni a magiknak. Pár lizard veszteséggel meg is lett. A túloldalon Conflux vár várt rám ennek örültem, hiszen ha nem jön semmi, akkor tudok venni mágiát magamnak. Azonban sajnos nem jött slow egyik toronyban sem. A kocsmában láttam, hogy Tekinél van Moandor és Geon is (Két slow-val induló hős), így nem sok sansz mutatkozott arra hogy lesz lassításom. Pedig szerencsém volt, mert föld mágia volt az egyik fába, az egyetemen megtanultam az armorert és a végén jött a vízmágia is, amit én nagyon vártam a cure+bless miatt, na meg a csávókám speckójához is jól jön. 121-nél megtanultam a resut és a chaines fa előtt álltam. 122-nél meglett a chain is, de vissza kellett lépnem manáért a kúthoz, így nem tudtam kitörni. Kellett a pénz a káoszhoz ezért csövesekkel be akartam foglalni a medusa és törpe pénzes épületeket. Medusa storet könnyen be is vettem, de a törpekincstár végzetes lett :( Nem figyeltem hogy fullos és ugye füvön van, így a 3 hidra amit beküldtem az elfoglalására egy 1. szintű csávókámmal sajnos behalt :( Többször moráloztak is a kis genyók és 60-at sebeztek mikor ütöttek. Így rövidre sikerült ez a meccsem is, ha jól számolom ez volt a 4. olyan meccs amit feladni kényszerültem ebben a bajnokságban... :angry:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 14 21:25 #1135

Merlin Challenge
Merlin vs Adler

Stronghold (Gundula) vs Fortress (Valeshka) 0-1

Én választhattam először a három várból, Fortress, jó lesz az ide vidékre, dob majd valami jó kis beastmastert, aztán miénk a világ, aha, csak witch jött, abból a legalja.
Maradt az ijász csaj, nagy öröm volt, amikor hozott néhány marksman erősités gyanánt.
Első fában log, refugee ban sultan, ennyi volt a játék lényege, ezzel a kombóval végigmentem a térképen, 2. héten kimentem a blokkon, a déli hajók felé indultam, amit Ark és Phonix őrzött, visszafordultam, megoldottam a fákat, közben jött az ellenfél középen, a mélységi felderítésnek köszönhetően sikerül követni a mozgását, s 2.7 nél lecsapni a seregére, behemótok nem jöttek, egy két körös helybetopi ( mass slow) után mass haste és intézkedtek a chaos hydrák és tettestársaik.


Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
Annak ellenére, amit anyád mondott neked, az erőszak igenis megold problémákat

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 17 16:54 #1148

Sziasztok!

8. forduló
Twins
Bogpista (Tower) - Jou (Dungeon) 3:0

Az eliminálásnál arra ügyeltem, hogy a Castle és a Rampart ne maradjon bent. Végül Jou a Dungeonra voksolt (Fortress volt a 3. lehetőség) én a Towerbe vetettem minden bizodalmam. A 4 hős közül Thane volt az egyetlen használható, 1 skillnek mindjárt jött az air magic. Az 1. hét a bányafoglalásokkal telt, valamint kiszedtem 1 kesztyűt diamond gólemek mögül, amik majdnem leamortizáltak idő előtt, a gólemek éppen megbírták a golyósokat védeni. Sajnos elbénáztam az 1. hetet, mert nem piacoztam és így nem maradt anyagom az egyik várban a castléra, csak citadel lett. A Gem és a kő hiánya végig gondot jelentett az építkezéseknél, de nagyjából sikerült mindent építeni. Nem jött slow az alap tornyokban, de kiimádkoztam, hogy a library behozza. Tactic sajnos nem jött, helyette volt air+föld+inteligencia+armorer+wisdom a doboznál 1 morál miatt ugrott 1 giant. Az utópia elég jó volt, kaptam +5allt és TC-t (valamint még1 kannát :)) A varázstornyok látványától viszont sírhatnékom támadt. A lvl4-es torony: csak tűzmágiás varik (nem volt skill hozzá) Slayer mind2 toronyban ott figyelt :( 3. hét végén volt ez, így úgy döntöttem megyek inkább Jouhoz. Sikerült pont beérnem az alsó várába és nagyon megörültem, hogy az ő varázstornya jókat dobott (chain+meteor) így már én is tudtam ezeket. Ezután pár nappal Jou megjelent és megütköztünk. +1 speedem volt, neki nem volt blackje, így én kezdtem, 1500-as chain a 9 redre, meg a többi is kapott belőle 1 kicsit. Ő mass haste, de a hp többletem kitartott (nálam 11 titán). Így én nyertem a végén.
Köszi a meccset.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 19 17:52 #1161

Sziasztok!

8. forduló
Twins
Ssth (Inferno) - Dave (Fortress) 0:3

Igazából első nap rögtön el is ment a meccsem, mert bebambultam kicsit és megütöttem az alsó aranybányát. 16 ogre magi volt és a szemeteknek volt plusz 1 speedjük. Pár szem túlélte a csatát így rögtön elbuktam egy herot. Aztán szembesültem a ténnyel, hogy nem lehet venni még egyet így kicsit vissszavett a morálomon a dolog. Gondoltam rágyúrok a magicra, de valamikor félúton rájöttem, hogy lvl5 sincs így még jobban belemélyedtem a filmembe, amit közbe elkezdtem nézni. A végét kitalálhatjátok. Nem kicsinyítvén persze Dave érdemeit, aki kiválóan játszott. Harmadik hét elején már át is jött és kivégzett. Gratula neki jól tolta. Nem voltam ellenfél aznap.


Üdv,
Th

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 19 22:36 #1164

Kiki vs Zodmund
Fortress vs Rampart
0:3
Sajnos rövid meccs volt, Kiki főhőse a pandorában életét vesztette.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 20 15:23 #1172

Sziasztok!! Adlert nem tudom elérni. De ha jelentkezik letolhatjuk mind1. Karesz már egyszer próbált velem játszani de nem volt nekem jó az időpont (kb 1 hónappal ezelőtt). Ssth-val megpróbáltuk letolni (előrehoztuk) de nem igazán tudunk csatlakozni. Nekem csak Hamachi van az neki nem megy, ő ajánlott 2őt is abból az egyik fent van a gépen de ott se sikerüt (team wiever) a másik (tungle) nekem nagyon bonyolult és nem igazán tudom mit hogy csináljak. Így ha nem tudjuk lejátszani akkor azt a meccset feladom úgyis mindenki bever :D


"A háború célja nem az, hogy meghaljunk a hazánkért, hanem hogy elérjük, hogy ellenségünk tegye meg ugyanezt."
George S. Patton

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 20 15:48 #1173

Én vagyok, lejátszhatjuk holnap este 8 tól, hamachit használok, mai sh nak nem megy:)


Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
Annak ellenére, amit anyád mondott neked, az erőszak igenis megold problémákat

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 20 22:54 #1174

Sziasztok,

Lejátszottuk a meccset Bozsoval. Twins pályán én a Tower mellett szavaztam, míg ő az Inferno mellett. A hősök közül Josephine volt az egyetlen használható, mivel Torosar nem hozott ballistát és nem is lehet venni a pályán. Viszonylag jól haladtak a dolgok, bár lassúnak éreztem magam. A szigeten Golden Bow, Kanna páros volt, így 3. hét 1. napján ide mentem. Majd utána szépen mindent kivettem. Bozsonak fekete gömb volt a szigeten. Ahogy néztem aránylag együtt haladtunk. A titánokhoz rengeteg pénzt kellett és sajnos az utópia (2-es), valamint a pénzes raktárak szinte mind minimumos volt. Két tower váram volt, de a varázslataim Slayer,Frenzy,FireShield mindkettőben. Blind sehol, ami jó lett volna a fightban, ahol a resu-k fognak dönteni. Sátor védők Black dragon és Green Dragon volt, emiatt nem siettem úgy éreztem az idő nekem dolgozik. Viszont amikor megláttam Bozso-t hogy a 4. héten kimegy a szigetre, gyorsan elindultam felé hátha el tudom kapni. A devilek még nem voltak fejlesztve és a demonok sem. El is értem volna, de úgy éreztem, hogy meg kell néznem a várát hátha találok valami támadó varázslatot (Expert Sorcery, Expert Intelligence), de sajnos csak egy Clone-al gazdagodtam. Ezután Bozso át tudott ugrani a várába és visszajött már full sereggel felupgradelve. A csata szoros volt, Rashka-nak nagy defense volt és nagyon kicsiket szebeztem rajta. Emellett Chain Lighting-al operált, én pedig slow-al válaszoltam, hogy azért mégse szaladjon a nyakamba. Sajnos Bozso-nak Haste nélkül kellett helytállnia, ezért a Protection from Air után nem sok mindent tehetett. Egy morál után sikerült Hypnotizálnom a demonokat és a titánok a köv körben le is lötték.

Köszönöm a meccset, nem tudom hogy sikerül mindig ilyen pechesnek lenned a meccseken, ha nincs fix slow és haste. Következő versenyen a fix pályákra be fogom tenni őket.


10. Heroes Online bajnokság

1. csoport állása: OB 1. csoport
2. csoport állása: OB 2. csoport

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 21 22:05 #1190

Sziasztok!

Teki nagyjából vázolta a történéseket, következzen az én szemszögemből.

Az eliminálásnál az volt a gondolatmenetem, hogy mivel Teki választ előbb, ő valószínűleg bent tartja az ide kevésbé jó várakat - Fortress, Stronghold - én pedig a 4 erős várból - Castle, Rampart, Tower, Dungeon - max. 3-t tudok kizárni, így a végén rosszul járok. Ezért megfordítottam a dolgot és én kezdtem kizárni a Fortress-t, Stronghold-ot, illetve a legerősebbet, a Castlet. Teki Rampartot és Dungeon-t zárt ki, majd Towert választott, így a Necr-Inferno párból nem volt kérdés, hogy a démongyártás lesz a nyerő.

Kétszer elpróbáltam az első 2 hetet, így pontosan tudtam mikor hova. Első héten bányákat foglaltam, mindent felszedtem a vízről és kitaláltam hogy a 4 hulladék hős közül Rashka legyen a góré. Sajnos első nap realizáltam hogy bár mindkét várban van Slow, egyikben sincs Haste, itt el is bukott az expert taktik+haste lehetőség (taktik jött). Majd a mindent látó szem megmutatta a két szigetet, Tekinél Golden Bow + Kanna, nálam Fekete Gömb+Tűzgömb. Na mondom ez frankó, itt kb. fel is adhattam volna a mecccset: Golden Bow a Towernek, nekem meg nincs Haste-m, ott meg tuti lesz slow, mert miért ne lenne...Na de bíztam a démongyártásban, meg a lvl4 magic-ben hátha ad valamit.

Második héten mindent felszedtem középen a főhőssel, gyártottam Pit Lordokat, és kiszedtem mindent pénzt és nyersanyagot, amit csak lehetett, és nekiláttam a mage guildeknek.

A harmadik héten upgrade nélkül legyártottam mindkét várban a teljes sereget, Castle Gate segítségével azonnal össze is raktam, és irány démont gyártani. Beáldoztam az összes impet és gogot, kiszedtem a pandorát, majd a Resurrection scrollt és bevertem az Utopiát, ami adott TC-t és SS-t, bár csak 2-es volt. Az egyik mage guild 4 adott chaint, és felszedtem hozzá az air gömböt is, amely az egyik sátort védő Greenek mögött volt. 31-es power, sorcery, léggömb = 2100-as Chain, ami egyre inkább bizakodással töltött el.

A negyedik héten is beáldoztam az impeket gogokat, így végül 135 démon jött össze. Ekkor találtam ki, hogy jó lesz nekem a fekete gömb, mert hát az leveszi a gólemek magic resistjét, így majd simán tudom rájuk is nyomni a Chaint...Ezzel viszont elbuktam az expert resistemet, de gondoltam megéri (később Teki felvilágosított, hogy a gólemekről nem szedi le a magic resistet...) Na mind1, Teki jött, de nem támadt meg egyből, így ahogy le is írta, hazarohantam, upgradeltem és mindent összeraktam, jöhetett a főcsata:

Rashka (23/31/31/14 315 mana)
13 AD, 30 Efreet Sultan, 42 Pit Lord, 135 Horned Demon, 96 Cerberi

vs

Josephine (30/29/24/23 445 mana)
13 Titán, 28 Naga Queen, 40 Maste Genie, 56 Arch Mage, 94 Iron Golem, 94 Gargoyle, 262 Master Gremlin

Expert taktik itt is ott is, így sajnos egész pályáról kellett jönnöm. A Golden Bow megléte, illetve a slow hiánya kb. kilátástalan helyzetbe taszított, ennek ellenére 2100-as Chain a Titánokra, és AD támad, maradt 5 Titán. Sajnos offense és armorer hiányában kb. esélytelen voltam, de menni kellett mert a Golden Bow miatt nem volt mit tenni. Érkezett a mass slow, és innen kb. vége is volt. Teki élesztette a Titánt, én toltam a Titánra a Chaint, de hiába sebeztem 700-al többet, mint amennyit ő élesztett, az AD elfogyott, és bár élesztettem is rajta, de ugyebár körbekapta őket azonnal minden mozgathatóval, így annak sem volt értelme, így lőttem tovább a Chaint és araszoltam előre a 3-as speeddel rendelkező Démonokkal. A Titánoknak 3 lövés volt, de hiába élesztettem, esély sem volt haste nélkül. Ráadásul ekkor érkezett Tekitől egy mass protection from air, ami aztán végképp feltette a pontot az i-re...úgyhogy egy izgalmas csata helyett sajna kínlódás lett.

Eddig 8 meccsem volt a bajnokságban, 7-t játszottam (Nimbus ugye nem állt ki), és a 7-ből 5x volt hogy vagy a haste vagy a slow hiányzott, és ez egy egál főcsatánál nagyon sokat számít. Hiába mondja bárki azt hogy kompenzáld, nem tudod, nem lehet...Épp ezért kértem itt a forumon is még a bajnokság elején, hogy tegyük be fixen, mert igenis befolyásolja a kimenetelt. Nem véletlen, hogy ha visszanéztek régi BB-s, OB-s, táboros mapokat, - hangsúlyozom, hogy amiket Csizu javított le, aki pontosan tudta, miért kell fixen haste és slow - akkor látni fogjátok, hogy mindkét várnál ott van 1-1 shrine. Nem értettem már az elején sem, amikor ezt felvetettem, hogy miért kell ez ellen ágálni? Igen, én ennyire peches vagyok, épp ezért ragaszkodom most már a fix haste/slow kombóhoz, és köszi Teki hogy berakjátok.

(De ha a hátralévő 2 fix mapon nem lesz első nap haste és slow, én helyből feladom)

Tekinek gratula, mert nem hibázott, jól játszott!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 27 19:06 #1226

Twins pálya

Edem( Inferno-Marius) : Merlin(Dungeon-Malekith) 3. 0

Ismét egy sikertelen Dungeon váras próbálkozáson vagyok túl. Edem jól játszott, megérdemelten nyert.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 15 17:41 #1331

Eléggé elmaradtak a meccsek. Kérek mindenkit, hogy próbáljátok pótolni az elmaradásokat. Lassan vége lesz a bajnokságnak.


10. Heroes Online bajnokság

1. csoport állása: OB 1. csoport
2. csoport állása: OB 2. csoport

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 16 11:14 #1336

A 3db Skirmish random lehetőség közül melyik beállításokat kell választani?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 16 13:56 #1338

Mostani fordulóhoz emlékeztető:
Template menüben skirmish m-u 200% néven szerepel, beállítások pedig M méret,nincs underground, 2 human players, mindhárom úttípushoz pipa,water content none, monster strength average (nem strong! ) . Difficulty impossible.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 18 22:08 #1357

https://www.twitch.tv/dave_hun/v/67165288
Mai skirmish, 3 órás, a lényeg kevesebb mint 1,5 óra.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!